Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş yapan ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkırmızıındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı bileğfiiltirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde önem saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Izlemçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram angajmansı istediği dâhilin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi ççalmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Kesinlikle Geçmiş Alınır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne günah ki çok çokça yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye gerçekte farklı kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğfiiltirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çkırmızıındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz bileğfiiltiğinde yahut kullanıcı adınız bileğfiiltiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğfiiltirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğfiiltirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğfiiltiren sen bileğilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da gâh “bileğfiilikliği geçmiş kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğfiiltirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir