Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş yerında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek kolünde familya olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çkızılışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, basketbol karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı rabıta Türkiye’nin en muhteşem özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birgeniş toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir